Хочу Стати Backend-розробником: Що Треба Знати Та Вміти

0

Додатково застосовуються фреймворки Symfony, Codeigniter, Yii, Zend Framework, Kohana тощо. Кожен Backend-розробник може вибирати свій індивідуальний кар’єрний шлях, ґрунтуючись на своїх цілях і амбіціях. Дехто може обрати спеціалізацію в певних напрямках, наприклад, у хмарних технологіях, масштабуванні або безпеці даних, у той час як інші можуть прагнути до позицій технічного директора або навіть підприємця. Крім того, важливо бути знайомим із системами управління базами даних, наприклад, SQL для роботи з реляційними базами даних або NoSQL для роботи з базами даних на кшталт MongoDB або Redis.

back-end розробник це

По суті, програмісти забезпечують такий механізм, у якому взаємопов’язано безліч елементів, типів даних, форматів, учасників та змінних, але при цьому всі складові працюють струнко та злагоджено, як годинник. Усе, що ховається за красивою формою, кнопкою, можливістю для кінцевого користувача продукту, – має працювати і має працювати правильно. Також до завдань бекенд-програміста належить збирання фронтенда і бекенда та багофікси (виправлення помилок, що виникають у процесі збирання і тестування готового ПЗ). Мені можна дорікнути, сказавши, що проєктуванням має займатись інший спеціаліст — наприклад бізнес-аналітик. Але якщо тільки відразу не потрапити в компанію з ідеально налагодженими процесами, реальність буде прозаїчнішою і займатися цим, швидше за все, доведеться вам. Також можна сказати, що на ринку вже є готові рішення описаної мною системи (Enterprise Resource Planning System).

На цьому етапі сервер також звертається до бази даних, про яку ми говорили вище. Як ви зрозуміли, сервер не лише обробляє інформацію. Знову ж таки розглянемо наш приклад із покупкою туфель.

“Бек-енд розробник як професія – перспективна, має великий попит, високооплачувана професія. Що ж стосується попиту на backend-розробників, то падіння IT-ринку найменше торкнулося саме вакансій розробників програмного забезпечення. Так, згідно з даними Dou, найменше падіння кількості вакансій було зафіксовано серед розробників (-46% в березні та −47% в квітні 2022 року), DevOps (-50%) та спеціалістів з дизайну (-52% в березні та −48% в квітні).

Особливості Back-end Розробки

Є також шлях до становлення технічним директором або керівником розробки, де вже важливі навички управління. Існує велика кількість мов програмування, якими пишуть бекенд програмісти. У кожної мови програмування є свої плюси і мінуси для різних типів проєктів. Тому під час вибору команди розробників, приділяйте java розробник увагу стеку технологій, з якими вони мають справу, і відповідності їхньої експертизи завданням, які необхідно вирішити для вашого бізнесу. На простих проєктах, на кшталт розробки корпоративного сайту або створення типового інтернет-магазину, може бути достатньо одного-двох бекенд-розробників.

Дані українського IT-ринку свідчать, що це одна з найзатребуваніших професій станом на 2023 рік. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Це цікава робота для людей, яким подобається працювати з кодом, програмувати, але в меншій мірі хочеться займатися дизайном, версткою.

Сили Оборони Шукають Різних Спеціалістів

На допомогу програмістам приходить безліч мов програмування, кожна з яких має свої особливості, а також плюси та мінуси. Та й можливості у різних мов можуть відрізнятися, тому не завжди ви вибираєте мову для свого проекту, іноді мова вибирає вас та ваш проект. Бекенд розробка – це створення основної частини функціонала програми або сайту, який запускається через інтерфейсну частину, але функціонує на стороні сервера. При цьому back-end – це не просто пересилання коштів з рахунку на рахунок під час онлайн-покупки, як люблять наводити приклад. Це й швидка обробка запитів, й точний пошук інформації в базах даних, й безпечне зберігання даних у системі, й головне, злагоджена робота всіх цих частин.

back-end розробник це

Бекенд – це частина коду, яка прихована від користувачів, і знаходиться в серверній частині. Код, написаний на бекенді, обробляє запити користувачів і відповідає за реалізацію внутрішніх сценаріїв роботи програмного забезпечення. Для початку вам потрібна база, тобто мова програмування, на яку ви будете як на нитку нанизувати технології, потрібні для роботи.

Для цього раджу почитати «Книгу шифрів» Саймона Сингха. З неї ви дізнаєтесь, хто придумав RSA (криптографічний алгоритм — прим. ред.) і як він працює, чому загрожені мови індіанців не гірше «Енігми» та як квантові комп’ютери зроблять сучасне шифрування неактуальним. У момент, коли у мене з’явилась ідея реалізувати свої захоплення та «увійти в IT», мені на допомогу прийшов товариш, а сьогодні за сумісництвом колега. Він розповів мені про те, з чого потрібно починати навчання, який мінімальний базовий об’єм знань потрібно мати для того, щоб пройти перше інтерв’ю й т.д. У той момент переді мною не стояв вибір backend чи frontend, цікавим було буквально все. Але напрямок, який я перейняв від майбутньої колеги, був чистим backend.

Php Back-end Developer

Сама база даних нічого не робить, вона тільки зберігає і перезаписує інформацію в разі вчинення якихось дій і реалізації передбачених сценаріїв. Запит до бази https://wizardsdev.com/ даних здійснюється через серверну частину. “Backend – це саме та магія, що відбувається, коли ти вводиш інформацію на сайті та натискаєш кнопку enter.

back-end розробник це

Коли ви заходите на сайт і вводите дані, сервер відправляє запит до бази з метою перевірити, чи є там така пара логін-пароль. Якщо є, то користувач отримує позитивну відповідь і входить до системи. Бекенд – основа всіх основ для будь-якого інтернет-ресурсу. Навіть якщо ви придумаєте та реалізуєте гарну картинку, вона не працюватиме сама по собі, адже в ній немає основної частини функціонала. У попередній статті ми розповіли, що таке фронтенд, сьогодні ми допоможемо вам розібратися з бекендом й зрозуміти, що це та як працює. Це допоможе вам краще розуміти всі процеси під час розробки програмного забезпечення для вашого бізнесу.

Матеріали із позначенням Iміджева інформація розміщено на правах реклами. Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думки, викладені в цій рубриці. А з переваг – багато цікавих проектів, цікаві таски, затребуваний напрям”, – каже PHP Developer компанії Ekreative Петро Кулибаба. Окрім здобуття вищої освіти, корисним буде проходження курсів, які пропонують безкоштовно компанії.

  • Сервер звертається до бази даних, щоб уточнити, чи є товар у наявності.
  • Тобто тією частиною, яка є невидимою звичайному користувачеві інтернету”, – пояснює PHP Developer компанії Default Value Ігор Собченко.
  • Незважаючи на те, що backend передбачає роботу тільки з серверної частиною, почати шлях в професію краще з вивчення основ HTML і CSS.
  • Частина сервера, яка взаємодіє із клієнтом, називається API (Application Programming Interface).
  • Бекенд – це серверна частина програми, яка обробляє запити від клієнтської частини, виконує бізнес-логіку та управляє базами даних та іншими зовнішніми системами.

“Conversational  chatbot development – це дуже цікавий та ще мало відомий в Україні напрям розробки. Для меня, як для бекенд розробника, розробка conversational ботів – це можливість реалізувати будь-яку ідею без використання фронтенду. Можна написати одного бота, який буде обслуговувати кілька месенджерів”, – розповідає про ще одну “грань” бекенду Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев. Також основи професії Backend-програміста можна освоїти самостійно за підручниками і безкоштовним курсам, які є на YouTube і різних сайтах. Не всі новачки хочуть йти таким шляхом і вчитися без наставників, готових відповідати на будь-які питання.

Середня Зарплата Backend Розробника

Процес пошуку і формування відповіді з бази – це backend-частина пошукової системи. Проте навички розробника не обмежуються технічними знаннями, і не закінчуються на вмінні їх застосовувати. І знову ж таки, ми не говоримо про те, що інженер має бути екстравертом з чудовим почуттям гумору. Бекенд – це серверна частина програми, яка обробляє запити від клієнтської частини, виконує бізнес-логіку та управляє базами даних та іншими зовнішніми системами. Бекенд-розробники займаються створенням та підтримкою серверного коду.

back-end розробник це

Якщо фронтенд ми щодня бачимо у вікні свого браузера, то бекенд залишається загадкою для багатьох. У цій статті ми якраз і розглянемо, що таке back-end розробка і що входить до завдань бекенд-розробника. Проте розробка бекенд-частини є динамічною сферою, яка постійно еволюціонує.

Для цього сервер сайту звертатиметься до сервера Google. Докладніше про його роботу читайте у нашому блозі. Фронтенд — клієнтська частина програми, яка відображає дані та інтерфейс користувача.

Leave a Comment

O seu endereço de email não será publicado. Campos obrigatórios marcados com *

Siga-nos Facebook

Estamos no Instagram

WhatsApp +351 921 181 970

Acesse oTikTok

Localização

Quem Somos

A V.Color Lenses nasceu após se verificar a carência de um negócio inovador na área da beleza visual, uma vez que este mercado é pouco explorado e direcionado a um público específico e cada vez mais exigente.

developed by

X